آلاچیق

 

آلاچیق سازه ه‌ای چوبی یا فلزی است که در حیاط های منازل، روف گاردن ها، باغ ها و بوستان ها به‌عنوان سرپناهی برای نشستن در هوای آزاد قرار داده می شود. این سازه که به کلاه فرنگی یا تارم نیز معروف است، معمولاً دارای گنبد است و با اطرافی باز ساخته می شود.

این سازه در سال های بسیار دور در کشورهای غربی بیشتر در حیاط ها و باغ های ثروتمندان دیده می شد. برای زیباتر شدن فضا همیشه اطراف آن و حتی روی سقف گلکاری انجام می‌شد. اما امروزه این سازه تنها مختص خانه‌های قصر مانند نیست و می توان به سادگی از آلاچیق های پیش ساخته چوبی و فلزی برای زینت بخشیدن به گوشه حیاط باغ یا روف گاردن خود استفاده کرد.

متریال های مورد استفاده در ساخت آلاچیق

برای ساخت آلاچیق میتوان از چوب یا فلز استفاده کرد. اما برای حفاظت از بدنه آن در برابر هوای آزاد، باد و باران و تابش خورشید باید از پوشش ها و رنگ های اپوکسی استفاده کرد. تا از خوردگی و از بین رفتن بدنه آلاچیق جلوگیری کرد. می‌توان یک آلاچیق زیبا که تمام آن از چوب تشکیل شده است را نیز ساخت. اما چوب مورد استفاده در ساخت آن باید از نوع چوب ترمو یا ترمو-وود باشد.

یک متریال فوق العاده برای ساختن آلاچیق استنلس استیل می باشد زیرا در کنار زیبایی خیره کننده، کیفیت و کارایی بسیار بالایی دارد. چرا که کاملاً ضد زنگ و ضد خوردگی است و می تواند سال های طولانی تحت شرایط جوی مختلف مانند روز اول سالم باقی بماند. برای انتخاب سقف و دیواره‌های آلاچیق نیز انتخاب های بسیار زیادی پیش روست. می توان از سقف ساده یا شیب دار استفاده کرد و برای دیوارها می‌توان از شیشه یا دیوارهای سبز که پوشیده شده از گل و گیاه است استفاده کرد. گاهی هم تنها می توان از چند ستون برای نگهداری سقف بهره برد و دیواری برای آن نساخت.

رامند دکور یک مجموعه سفارشی ساز است که می تواند لوازم دکوراتیو و کاربردی شما را بنا بر سبک و مدل درخواستی خودتان بسازد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه‌ی ساخت و قیمت آلاچیق استیل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

Rate this page