تاریخچه‌ درب استیل ؛ از دیروز تا به امروز

درب استیل ؛ از دیروز تا به امروز

 

دراین مقاله قصد داریم تاریخچه‌ درب استیل و نحوه‌ی محبوب شدن آن در جهان را بیان کنیم. در بین درب‌های فلزی، درب استیل یکی از محبوب‌ترین ها می‌باشد. این محصول را با درب استنلس استیل و فولاد ضد زنگ نیز می‌شناسند. فولاد به استحکام فوق العاده زیاد معروف است و فولاد ضد زنگ را به استحکام بالا در کنار مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی می شناسند. درب‌های استنلس استیل در مکان‌هایی استفاده می شود که علاوه بر استحکام، ظاهر بیرونی درب نیز حائز اهمیت باشد.

چرا که این فلز از زیبایی خاصی برخوردار است. می‌توان آن را در طراحی‌های مدرن و امروزی، در کنار چوب و شیشه و یا حتی به تنهایی برای یک درب ورودی به کار برد. درب‌های استنلس استیل در طیف بسیار گسترده‌ای تولید می‌شوند و برای مکان هایی متنوع با نیاز های متنوعی ساخته می‌شوند.

درب استیل از لوله‌ی استیل، پروفیل استیل و یا ورق استیل ساخته می شود. در این مسیر می توان از استیل براق یا خش‌دار بنا بر نیاز یا سلیقه‌ی کارفرما استفاده کرد. برخی از مدل‎‌ها نیز ترکیبی از تکسچرهای مختلف براق آینه‌ای و خش‌دار هستند.

تاریخچه‌ درب استیل

 

با گذشت هر سال ساختمان‌های بیشتری از درب‌های فلزی استفاده می کنند. با اینکه درب یکی از عناصر ثابت همه‌ی بناها و ساختمان هاست، داستان آن به طور مداوم تغییر کرده و توسعه یافته است. نتیجه توسعه یافتگی صنعت درب این بوده است که بهترین گزینه برای ساختمان‌های صنعتی، تجاری و یا حتی مسکونی درب فلزی است. اما با ما همراه باشید تا جاده‌ی بلندی که به آرمان‌شهر درب‌ها می‌رسد را با هم طی کنیم.

پس از آن که نیاکان ما از زندگی در غار ها خسته شدند، ساختمان‌های دائمی را با دهانه هایی برای ورود و خروج به آن ابداع کردند و برای پوشاندن آن دهانه ها از پوست حیوانات استفاده می کردند تا بتوانند گرما را در داخل بنا حفظ کنند. اما طی سالها مسائلی برای بشر پیش آمد که متوجه شد پوست حیوانات برای استفاده به عنوان درب کافی نیست. و سپس ساختن درب‌های چوبی آغاز شد. قاعدتاً چوب نسبت به پوست حیوانات، مقاومت بسیار قابل توجهی داشت و بشر در این مسیر پیشرفت خوبی کرده بود.

اما پس از آتش‌سوزی بزرگ لندن این حقیقت بر جهانیان آشکار شد که صنعت درب هنوز به پیشرفت بسیار زیادی نیاز دارد! زیرا درب چوبی در برابر آتش‌سوزی بسیار ضعیف و متزلزل است و به سادگی از بین می رود. جهنم وحشتناکی که در اثر آن آتش‌سوزی به وجود آمد، بسیاری از ساختمان‌های شهر را ویران کرد و صد هزار شهروند را بی خانمان کرد.

مزیت درب های فلزی نسبت به درب چوبی

آتش باعث شد کار درب‌های چوبی برای ساختمان‌های شهر به سر آید. چراکه نمی‌توانست هیچ‌گونه محافظتی در برابر آتش داشته باشد. همین اتفاق باعث تلنگری در ذهن مهندسان و صنعت‌گران مانند آقای چارلز دالستروم شد. و تاریخچه‌ی درب استیل را متولد کرد. او سازنده اولین درب فلزی مقاوم در برابر آتش است. از قدیمی ترین سازندگان درب فلزی شرکت اسب که در سال ۱۹۰۴ متولد شد.

انقلاب صنعتی با بهره گیری از مهندسین و مخترعین کارخانه‌ها را به خط مقدم آمریکا آورد. زیرا نیاز مبرمی به حفاظت از ساختمان ها و نیروهای انسانی بود. سرانجام درب‌های صنعتی فولادی برای محافظت در مقابل بسیاری از خطرات سربلند شدند. سازندگان درب‌های فولادی این درب‌ها را در برابر درجه حرارت های شدید و مواد شیمیایی خطرناک، در محل‌هایی با تراکم انسانی بالا مقاوم ساختند.

 ساخت درب فولادی

 

 حال می‌خواهیم از استانداردهای امروزی برای ساخت درب فولادی بگوییم. به دلیل اینکه درب‌های فولادی خود را در زمینه‌ی دوام، ایمنی و امنیت، مقاومت در برابر آفات، پوسیدگی، زنگ زدگی و سایر موارد ثابت کرده‌اند، امروزه معماران و طراحان ساختمان این درب‌ها را در قاب‌های ظریف و براق برای سایر مکان‌های کاری و مسکونی به وجود آورده‌اند. امروزه دیگر این تصور که درب‌های فولادی به دلیل اینکه بسیار محکم و مقاوم هستند، زمخت ساخته می‌شوند وجود ندارد.

زیرا درب‌های امروزی ساخته شده از فولاد زنگ نزن، یا همان استنلس استیل بسیار زیبا و شکیل هستند. البته بدون اینکه از مقاومت و استحکام و همینطور درجه‌ی امنیت آن‌ها کاسته شود. درهای استیل هم‌اکنون می توانند در هر شکل، اندازه، کاربری و طرحی وارد بازار شوند. امنیت،  استحکام و نامیرایی آن‌ها به لطف فولاد در همه حال شامل حال درب می‌شود.

و اگر باز هم ظاهر چوب را ترجیح می دهید، باز هم می‌توانید یک درب استیل با کیفیت، با پانل های چوبی بیرونی متناسب داشته باشید. سپس در حالی که حس خوب چوب و طبیعت را به دل دکوراسیون خود آورده‌اید، قدرت فولاد را نیز در بر داشته باشید. در نتیجه استفاده از استنلس استیل این امکان را به شما می‌دهد که استحکام و کیفیت بالا را در کنار زیبایی و لوکس بودن داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساخت درب استیل در تهران و دیگر شهرهای ایران، با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code