[vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

جا چتری به چه کار می‌آید؟

اگر در یک شهر بارانی زندگی میکنید قطعاً احساس نیاز به یک وسیله ای که چتر های خود را درون آن قرار دهید کرده‌اید. حتی در شهرهای دیگر نیز در فصل های بارانی به همراه داشتن چتر ضروری است. فرض کنید غروب ها که اعضای خانواده به خانه باز می‌گردند، اگر جای مشخصی برای چترهای خیس در نظر گرفته نشود، فضای خانه ممکن است نامرتب و کثیف دیده شود. باید جایی مجزا برای چتر ها در نظر گرفت.
برای این منظور گزینه های بسیار زیادی وجود دارد. در بازار جا چتری های بسیار متنوعی از نوع پلاستیکی، چوبی، حصیری و فلزی موجود است. نکته‌ی مهم دیگر این است که جاچتری باید به گونه ای طراحی شود که بتوان هر نوع چتری با هر ارتفاعی را درون آن قرار داد. چون چتر هر شکلی که داشته باشد به هر حال فضایی برای نگهداری در حالت خیس نیاز دارد.

انواع جا چتری

متداولترین جاچتری های بازار جاچتری های پلاستیکی هستند. چراکه قیمتی ارزان و طرح های متنوعی دارند و ضد آب هم هستند. اما عیب این جاچتری وزن سبک آن است، که در پی آن احتمال سقوط کردن آن وجود دارد. جاچتری های چوبی می تواند سنگین باشند و در برابر سقوط مقاوم است. علاوه بر این از زیبایی بصری بیشتری نسبت به متریال پلاستیک برخوردار هستند. اما متاسفانه مهمترین شرط یک جا چتری کارآمد را ندارند؛ ما وقتی نیاز به جا چتری داریم که با چتر خیس وارد منزل شده و فضایی برای نگهداری آن می خواهیم! جاچتری چوبی در برابر آب مقاوم نیست. و تنها می‌توان چترهای خشک را درون آن گوشه اتاق نگهداری کرد.

(جاچتری مناسب؛ جاچتری استیل)

بدین منظور باید از یک جاچتری استفاده کرد که هم سنگین باشد و در برابر سقوط کردن بتواند خودش را حفظ کند. و هم ضد آب باشد تا وقتی در آن چترهای خیس را قرار می دهیم آسیب نبیند. برای این منظور می توان از جاچتری های فلزی استفاده کرد. حتما می‌گویید فلزات که در برابر آب مقاوم نیستند و دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند! باید بگویم رامند دکور از فلز استنلس استیل برای تولید همه محصولات خود به عنوان متریال پایه استفاده می کند. استنلس استیل به هیچ وجه در رطوبت و در برخورد با آب دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود. علاوه بر این می‌توان با این متریال، لوازم دکوراتیو و کاربردی بسیار شیک و مدرنی ساخت. در این تصاویر میتوانید انواع جاچتری ها ساخته شده از استیل و یا شیشه را مشاهده کنید. برخی از آنها به عنوان جای چوب گلف یا جایی برای عصا نیز استفاده می‌شوند.

[/vc_column_text][dt_media_gallery_carousel image_border_radius=”0px” image_decoration=”shadow” shadow_color=”rgba(0,0,0,0.25)” slides_on_wide_desk=”3″ slides_on_desk=”3″ slides_on_lapt=”3″ slides_on_h_tabs=”3″ project_icon_border_width=”0px” arrow_bg_width=”36x” arrow_border_width=”0px” r_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” r_arrow_v_offset=”0px” l_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” l_arrow_v_offset=”0px” include=”1349,1350,1355,2469,2468″][/vc_column][/vc_row]

Rate this page