جاکلیدی

یکی از لوازم ضروری و مهم هر خانه یا مکان های دیگر جاکلیدی است. این روزها جاکلیدی ها صرفا وسیله ای برای قرار دادن کلید و مرتب کردن آن ها نیست. بلکه طراحی خلاقانه و ویژه ای، در ساخت آن ها به کار می رود.

چرا جاکلیدی؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که گاهی به جلوی درب منزل خود رسیده اید و میبینید که کلید ندارید! و کسی هم در منزل نیست تا در را به روی شما باز کند. حال نقش جاکلیدی در این ماجرا چیست؟ به هر حال باید محلی در منزل وجود داشته باشد تا ما کلید هایمان را در آنجا قرار دهیم. در غیر این صورت علاوه بر نامرتب و بی نظم دیده شدن فضای اتاق، هر بار باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن کلید خانه و سوییچ ماشین کنیم. با نصب یک جا کلیدی زیبا روی دیوار می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که هیچ گاه کلید های شما گم نخواهد شد. و هربار هنگام خروج از منزل تایمی را صرف یافتن دسته کلید خود نمی کنید.

جاکلیدی را در کجا قرار دهیم؟

بهترین مکان برای نصب یک جا کلیدی نزدیک ترین دیوار به درب ورودی است. زیرا با این کار باعث می شوید در بدو ورود به منزل کلیدهای خود را از جا کلیدی آویزان کرده و با خود به درون اتاق ها نبرید. بدین وسیله از هرج و مرج به راحتی جلوگیری خواهید کرد. نکته ی بعدی این است که هنگام خروج از منزل نیز امکان ندارد به همراه داشتن دسته کلید خود را فراموش کنید. زیرا درست هنگام خروج چشمتان به جا کلیدی افتاده و کلیدهای خود را میبینید. و آن ها را برداشته و درون جیب خود می گذارید.

یک جا کلیدی مناسب ظرفیت چند کلید را دارد؟

پاسخ این سوال کاملا به تعداد نفرات خانواده و تعداد اتومبیل ها و مکان هایی که اعضای خانواده در آن در حال رفت و آمد هستند دارد. یک خانواده ی دو نفره ی بدون اتومبیل را تصور کنید که خانم و آقا هر روز به محل کار دولتی خود رفته و باز می گردند. این افراد تنها دو کلید برای درب ورودی ساختمان مسکونی و درب ورودی واحد خود دارند! پس جا کلیدی بزرگی نیاز ندارند. اما خانواده ای با 3 فرزند بالغ و چند اتومبیل چطور؟ حداقل 5 کلید منزل و 3 سوییچ خودرو و شاید دسته کلید مغازه، مطب، کارگاه و یا … . بنابراین تعداد قلاب های جا کلیدی که به آن کلید آویخته می شود ارتباط مستقیمی با تعداد افراد خانواده و شغل آن ها دارد.

بهترین متریال برای ساخت یک جاکلیدی چیست؟

این کاملا بستگی به شما دارد که آیا می خواهید یک جا کلیدی کاملا باکیفیت و لوکس داشته باشید یا صرفا یک جا کلیدی معمولی روی دیوار خود نصب کنید و هرسال آن را عوض کنید. متریال های مختلفی در ساخت جا کلیدی مورد استفاده قرار می گیرد از جمله استنلس استیل، چوب، پلاستیک، سفال و … . این جاکلیدی ها در طرح ها و سایز های متنوع با تزئینات خاصی در بازار موجود هستند. برخی از آن ها دارای آینه یا باکسی برای قرار دادن مدارک ماشین یا پاکت نامه هستند. شما می توانید طبق سلیقه و نظر شخصی و همچنین متناسب با سبک دکوراسیون منزل خود یک جاکلیدی زیبا و شکیل انتخاب کنید.

آیا اندازه ی جاکلیدی موضوعی مهم است؟

اندازه ی جاکلیدی هم وابسته به تعداد قلاب های آن است. هرچه تعداد قلاب های جاکلیدی زیاد باشد اندازه ی آن هم بزرگ تر می شود. برای بحث اندازه، شما باید به ظرفیت دیواری که می خواهید جاکلیدی را روی آن نصب کنید دقت کنید.

خلاقانه ترین جاکلیدی های دنیا

در تصاویر زیر جالب ترین و متفاوت ترین جاکلیدی های خلاقانه ی دنیا را مشاهده کنید. در برخی از آن ها زیبایی و کارایی در کنار هم غوغایی به پا کرده اند. مثلا در برخی از نمونه ها از آهنربا استفاده شده است تا هم قرار دادن کلید در جاکلیدی راحت و آسوده باشد و هم بخاطر جالب بودن آن لبخندی روی لب شما بنشیند.

جاکلیدی های رامند دکور

رامند دکور کارگاه ساخت ایده های بسیار خاص و جالب است. در واقع اگر مدلی از وسایل منزل را در ذهن خود مجسم کردید یا نمونه ای خارجی از آن را دیدید که در داخل کشور همتا ندارد، می توانید کار ساخت آن را به رامند بسپارید. رامند با خلق کالاهای استنلس استیل خاص همراه موجب تحسین مشتریان خود شده است. جاکلیدی استیل نیز یکی از کالاهای خاص و زیبای رامند است که در طرح ها و مدل های بسیار متنوع ساخته می شود.

برای سفارش جاکلیدی در هر کدام از طرح های موجود در سایت، یا طرح های سفارشی خودتان ، می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

1/5 - (1 امتیاز)