درب استیل بیمارستانی (درب استیل بادبزنی)

درب استیل بیمارستانی (درب استیل بادبزنی)

 

از مکان هایی که معمولاً در آن از درب‌ استیل بیمارستانی استفاده می‌شود می‌توان به بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها، اتاق های تمیز، شرکت‌های داروسازی، مطب‌ها، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها و … اشاره کرد. چراکه در این مکان‌ها نظافت همیشگی صورت می گیرد و اجزای ساختمان باید قابلیت تمیز شدن فوری را داشته باشند. در این گونه مکان های حساس بهداشت ساختمان بالاست و استفاده از متریال‌هایی که جذب میکروب و باکتری بالایی دارد استفاده نمی‌شود، مثلا انواع پلاستیک.

معمولا برای درب‌های داخلی بیمارستان ها از درب استیل بیمارستانی (درب استیل بادبزنی) استفاده می‌شود. در مطب ها و درمانگاه ها نیز استفاده از درب استیل بیمارستانی که به رعایت بهداشت کمک می‌کند بسیار کمک کننده است. به‌علاوه برخی از متریال ها مانند پلاستیک‌ها و چوب طبیعی قابلیت کشت میکروب و باکتری و برخی موجودات زنده را دارند. و استفاده از آن‌ها در چنین مکان‌های حساسی درست نیست.

درب استیل بیمارستانی یکی از محصولات تولید شده توسط رامند دکور می باشد که در ابعاد استاندارد و یا سفارشی قابل تولید است. این درب‌ها باید به گونه ای طراحی شوند که علاوه بر دارا بودن استانداردهای بهداشتی، جهانی و استحکام بالا، نیاز به مراقبت و سرویس بسیار زیاد نداشته باشد، به راحتی قابل شستشو باشد و در اتاق های خاص بیمارستان ها و درمانگاه ها بتوان از آن استفاده نمود.

درب استیل بادبزنی

 

درب استیل بادبزنی بیمارستانی که بیشتر در اتاق عمل بیمارستان‌ها به کار می‌رود، یکی از مهمترین بخش‌های فنی ساختمانی مربوط به بیمارستان به شمار می‌رود. ار دلایل استفاده از درب استیل بیمارستانی به شکل بادبزنی برای اتاق عمل می‌توان به اهمیت بالای اتاق عمل در یک بیمارستان اشاره کرد. چرا که اتاق عمل به مثابه قلب بیمارستان است، و در آنجا با کوچک‌ترین اشتباه و عدم تمرکز ممکن است جان یک انسان به خطر بیفتد.

در طراحی اتاق عمل، بایستی درب به گونه ای طراحی شود که برانکارد حامل بیمار و عوامل همراه آن بتوانند به راحتی و همزمان از آن عبور کنند و به لحاظ کارایی باید بالاترین اطمینان را به کادر درمان بدهد، این درب بایستی دو طرفه باشد تا بتوان بیمار را در کمترین زمان به داخل برد و یا از اتاق عمل خارج کرد.

علاوه بر این می‌توان از درب استیل در بخش‌های دیگر بیمارستان ها نیز استفاده کرد. برای مثال به عنوان جداکننده‌ی بخش‌های مختلف، درب اتاق‌ها، درب ورودی بیمارستان و درب سرویس‌های بهداشتی.

استنلس استیل متریالی است که به سادگی تمیز می شود و قابلیت کشت میکروب و موجودات زنده و رشد حشرات موذی در آن وجود ندارد. درب‌های استیل بیمارستانی معمولاً بسیار ساده و تمام استیل هستند و معمولاً لبه ها و گوشه هایی که قابلیت جمع شدن آلودگی در آنها وجود دارد را ندارند.

دلایل استفاده از آلیاژ استنلس استیل

یکی دیگر از دلایل استفاده ی گسترده از آلیاژ استنلس استیل در این فضاها به دلیل استفاده از برخی مواد گندزدا در فضاهای تمیزی مانند بیمارستان ها و فضاهای داروسازی است. زیرا این مواد شیمیایی به سادگی باعث خوردگی درب های دیگر می‌شود اما درب استیل بیمارستانی به راحتی در برابر بسیاری از آن‌ها دوام می‌آورد.

در هنگام آتش‌سوزی یکی از نکات بسیار مهم برای طراحی و ساخت درب‌های داخلی، این است که این درب بتواند به راحتی باز شود تا امکان فرار میسر باشد. درب استیل بیمارستانی از نوع بادبزنی، به دلیل داشتن لولای دوطرفه به سرعت می‌تواند باز شود. و تعداد بالای افراد می‌توانند به راحتی از فضای حریق فرار کنند.

درب استیل بادبزنی بیمارستان معمولاً براساس استانداردهای ویژه‌ی مورد تایید سازمان آتش نشانی طراحی و ساخته می‌شوند، که استانداردهای رایج عبارتند از BS,UL, IFC, IBC, NFPA, ADA, DIN, IBC  و … .

 نکته‌ی بعدی برای حریق، بسته شدن سریع همان درب برای کم شدن سرعت انتشار حریق و دود به دیگر فضاهای ساختمان است. بازهم درب استیل بیمارستانی به فرم درب استیل بادبزنی می‌تواند برای این شرایط بهترین باشد. در کل باید گفت این محصول باید از متریال بسیار باکیفیت و با یک طراحی قوی ساخته شده باشد.

درب استیل رامند دکور

درب استیل رامند دکور دارای مقاومت بسیار خوبی است، همچنین وزن استاندارد و مناسب باعث می‌شود تا استهلاک یراق آلات این درب ها به حداقل برسد. آسیب پذیرترین درب های بیمارستانی درب های باد بزنی می‌باشند. با توجه به ساختاراین گونه درب ها لولای مناسب، لولای محوری می باشد. این نوع لولا ها با امکان تحمل وزن بالا، قابلیت ریگلاژ ساده، قابلیت تنظیم سرعت برگشت درب و… از افتادگی درب ها به مرور زمان جلوگیری کرده و کارایی درب های بیمارستانی بادبزنی را افزایش می دهد.

درب های بیمارستانی  در دلیل رعایت بهداشت در آن‌جا، دائما در حال نظافت یا شستشوی دوره‌ای هستند. از این رو ضد آب بودن درب بیمارستانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استنلس استیل متریالی ضد زنگ و ضد خوردگی است که به راحتی نیز قابل شستشو و نظافت دوره ای است. و با هر نوع تغییری در طراحی و نحوه‌ی ساخت همچنان قابلیت ضدآب، ضد زنگ و ضد خوردگی بودن خود را حفظ می‌کند. بنابراین درب استیل بیمارستانی رامند دکور را می‌توان به راحتی به صورت دوره‌ای شستشو کرد.

ویژگی‌های درب استیل بیمارستانی بادبزنی

 

مناسب برای مکان های پرتردد که نیاز به باز و بسته شدن لنگه در از دو طرف می باشد (اتاق عمل و بخش های مربوط به آن)

استفاده از لولایی مخصوص که امکان باز و بسته شدن درب به دو طرف را بدهد

سریع‌تر شدن فرار در هنگام آتش‌سوزی و درعین حال جلوگیری از انتشار آتش و دود به سایر بخش‌ها

دسترسی آسان کلیه افراد، بخصوص افرادی که دارای توانایی جسمی کم می باشند

دارای ضربه‌گیر وسط و پایین

استفاده از شیشه‌های نسوز روی درب (به دلیل وجود دید کافی برای جلوگیری از برخورد درب با افراد در جهت مخالف)

وزن سبک‌تر نسبت به درب‌های ضد حریق دیگر

استفاده از متریال آنتی باکتریال استنلس استیل برای نظافت سریع‌تر و آسان‌تر، چرا که با توجه به شست و شوی مکرر فضاهای بیمارستان باید در ساخت درب از فلزات ضد زنگ مانند استیل 304 استفاده کرد.

درب استیل بیمارستانی باید با در نظر گرفتن این نکته ساخته شود که درب بر اثر برخورد برانکارد و یا ویلچر آسیب جدی نبیند.

در ساخت درب استیل بیمارستانی باید از لولایی استفاده شود که کاملاً بی صدا کار کند، چرا که فضای بیمارستان بایستی آرام و با کمترین صدا باشد.

برای سفارش هر نوع درب استیل بیمارستانی، از جمله درب استیل بادبزنی یا سایر درب‌های استیل برای بخش های دیگر بیمارستان ها و مراکز درمانی می‌توانید با کارشناسان فروش ما در رامند دکور تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code