درب استیل لولایی

درب استیل لولایی

 

برای اتصال درب به چهار چوب ممکن است از لولای ساده یا کف گرد استفاده شود. درب استیل لولایی نیز ممکن است از یکی از این دو مکانیزم پیروی کند. اما تعریف لولا چیست؟ طبق تعریف ویکی پدیا؛ لولا وسیله‌ی مفصل‌داری برای اتصال دو قطعه است. به طوری که یکی از قطعات یا هر دوی آن‌ها بتوانند تا چند درجه حول محور لولا دوران کنند. انواع لولاها در دستگاه‌ها و وسائل گوناگونی بکار می‌رود. رایج‌ترین لولاها برای اتصال لنگرهای درب به چهارچوب یا پنجره‌ی خانه‌ها به چهارچوب و قاب بکار می‌رود. برخی از مفصل‌ها در بدن جانوران نیز مانند لولا عمل می‌کنند.

درب استیل بیمارستانی ( بادبزنی)

بیشتر درب‌ها در امتدادی یک طرفه قرار گرفته‌اند، تا فقط در یک جهت اجازه باز شدن درب از درگاه را فراهم کنند. در این گونه درب‌ها معمولا محور چرخش عمودی است. اما در برخی از درب‌های گاراژ لولایی ممکن است محور چرخش به صورت افقی در بالای درب وجود داشته باشد. برخی لولاهای خاص وجود دارند که امکان چرخش درب به دو طرف را می‌دهند و ما می توانیم درب‌های بادبزنی یا دوطرفه را بسازیم.

درب‌های بادبزنی معمولا برای اتاق‌های عمل یا بخش‌های دیگر بیمارستان‌ها ساخته می‌شود. زیرا در برخی بخش ها باید درب به سرعت باز و بسته شود. استفاده از درب استیل لولایی این امکان را میسر می‌سازد. اما از دیگر نکات مثبت این درب استیل می‌توان به ضد زنگ و ضد خوردگی بودن آن اشاره نمود.

علاوه بر این در بیمارستان‌ها و فضاهای پزشکی و دارویی لازم است از متریالی برای اجزای ساختمان استفاده شود که قابلیت کشت میکروب و باکتری روی آنها وجود نداشته باشد. استنلس استیل یکی از بهترین گزینه هاست. زیرا به سادگی قابل نظافت و پاکسازی است. و می توان با طراحی یک درب استیل لولایی به شکل ساده که دارای شیارها و باریکه هایی برای رسوب چرک و آلودگی نباشد این نیاز بیمارستانها را برطرف نمود.

درب استیل لولایی لولای کف گرد

لولای کف‌گرد یک نوع لولای خاص است که معمولاً برای درب‌های بسیار سنگین استفاده می شود تا سنگینی درب روی لولایی که بر روی زمین قرار دارد سوار شود. و باز و بسته کردن آن آسان تر باشد. در درب های سبک و ساده نیز می توان از لولا های کف گرد استفاده کرد. زیرا این نوع لولا جلوه خاصی به در می‌بخشد و باعث مخفی بودن لولای درب می شود.

برای درب‌های استیل تک لنگه پارکینگی که وزن بالایی نیز دارند میتوان از لولای کف گرد استفاده نمود. برای کسب هرگونه اطلاعات بیشتر در زمینه تولید و قیمت درب استیل، همکاران ما آماده مشاوره رایگان به شما هستند. می توانید با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code